Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti HALS 2017. - 1. kolo, Vara?din 8.4.2017.

HALS 2017. - 1. kolo, Vara?din 8.4.2017.

1. KOLOM HALS-A ZAPOČELA SEZONA NA OTVORENOM

HALS 2017. - 1. kolo, Vara?din 8.4.2017. - 1. KOLOM HALS-A ZAPOČELA SEZONA NA OTVORENOM

Prvim kolom Hrvatske atletske lige sjever (HALS-a) započela je nova atletska sezona na otvorenom. Natjecanju se odazvao velik broj natjecatelja, njih čak 450, iz dvadeset i jednog kluba, koji su jedva dočekali prvo ovosezonsko natjecanje na atletskoj stazi. AK Međimurje na natjecanju je imao 47 natjecatelja koji su bili predvođeni trenerima Aleksandrom ?buljom i Brankom Todorovićem, te voditeljima Larom Rojko, Leom Kos i Tomicom Pintarićem. U vrlo jakoj konkurenciji treba spomenuti pobjede Lucije Đaković na 100 m u konkurenciji kadetkinja, Davida Verlija na 800 m ...

za ml .juniore, Nine Dobša koja je bila najbr?a na 1000 m u konkurenciji seniorki, Ivane Zeljko koja je pobijedila na 100 m prepone za seniorke i Svena Todorovića u bacanju diska za seniore. Druga mjesta osvojili su Lea Branilović na 100 m u konkurenciji ml. juniorki, Leon Babić na 100 m prepone za ml. Juniore i Lovro ?bulj na 600 m za kadete. Treća mjesta osvojili su Nela Sabolić u bacanju vortexa u konkurenciji limačica, Dorian Čavlek na 60 m u konkurenciji limača, ?ana Klasić u skoku u vis za mlađe kadetkinje, Matija Novak na 100 m prepone za kadete, Filip Vučenik u skoku u dalj za kadete, Pavao Strahija u bacanju kugle za kadete, te štafeta starijih kadeta 4 x 100 m u sastavu Pavao Strahija, Matija Novak, Ivan Dujić i Filip Vučenik. U utrci seniora na 1000 m odličan rezultat postigao je i veteran Zvonko Horvatić, koji je rezultatom 3:14,40 postavio novi hrvatski rekord u toj disciplini za kategoriju M55 a prijašnji rekord nadmašio je za više od pet sekundi ! U ekipnom plasmanu AK Međimurje je osvojio peto mjesto u konkurenciji limačica, četvrto u konkurenciji limača, šesto mjesto osvojile su mlađe kadetkinje, peto mlađi kadeti, treće su bile starije kadetkinje, drugi stariji kadeti, četvrte mlađe juniorke, drugi mlađi juniori dok su seniorke i seniori osvojili prva mjesta. Iduće 2. kolo odr?at će su Čakovcu na stadionu Mladost u nedjelju 7. svibnja s početkom u 10,00 sati.