Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Peteromeč HR-SLO-CZE-HUN-SLK, Vara?din, 30.9.2017.

Peteromeč HR-SLO-CZE-HUN-SLK, Vara?din, 30.9.2017.

PAVAO STRAHIJA 2. U ?TAFETI

Peteromeč HR-SLO-CZE-HUN-SLK, Vara?din, 30.9.2017. - PAVAO STRAHIJA 2. U ?TAFETI

Tradicionalni Peteromeč kadetskih atletskih reprezentacija Hrvatske, Slovenije, Mađarske, Češke i Slovačke, svake se godine odr?ava u jednoj od ovih zemalja, a ove je godine domaćin bila Hrvatska i Grad Vara?din. Organizaciju ovog izuzetno zahtjevnog natjecanja u kojem nastupaju najbolje kadetkinje i kadeti iz pet srednjeeuropskih zemalja preuzeo je Atletski klub Sloboda, a natjecanje je odr?ano na istoimenom stadionu u Vara?dinu. Hrvatska kadetska atletska reprezentacija osvojila je u ekipnom poretku, u srazu s ovim jakim i kvalitetnim suparnicima, treće mjesto kod kadeta..

..kadetkinje su osvojile četvrto mjesto dok su u zbroju muških i ?enskih rezultata naši reprezentativci osvojili treće mjesto.

Doprinos u osvajanju bodova za Hrvatsku dao je i član Atletskog kluba Međimurje, Pavao Strahija. On je naime u Vara?dinu nastupio kao član štafete 4 x 100 m u kojoj je trčao prvu izmjenu, i koja je osvojila visoko drugo mjesto. U ovoj štafeti trčali su još i Luka Dubajić član Agrama Zagreb, Noah Janković član Istre Pula te Mihael Horvat, član Slobode iz Vara?dina.

Pavao Strahija jedini je ove godine od međimurskih atletičara uspio obući reprezentativni dres, a nastup na ovom presti?nom natjecanju osigurao je u Finalu KUP-a Hrvatske za kadete odr?anom sedam dan prije u Rijeci, kada je u utrci na 100 m osvojio 4. mjesto i na taj način postao član reprezentativne štafete.

Natjecanje je odlično organizirao Atletski klub Sloboda a veliki doprinos u provedbi dali su i suci Zbora atletskih sudaca Međimurja, koji su u velikom broju pomogli svojim kolegama iz Vara?dina.