Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti 23. BAVACS - Balkanske atletske igre za veterane, Zagreb 6.-8.9.2013.

23. BAVACS - Balkanske atletske igre za veterane, Zagreb 6.-8.9.2013.

MEĐIMURCI ODLIČNI NA BAVACSU

23. BAVACS - Balkanske atletske igre za veterane, Zagreb 6.-8.9.2013. - MEĐIMURCI ODLIČNI NA BAVACSU

23. Balkanske atletske igre za veterane odr?ane su u Zagrebu na atletskim borilištima stadiona Mladosti uz Savu, a na njima je u konkurenciji 730 natjecatelja iz 13 Balkanskih dr?ava vrlo uspješno nastupilo osmero predstavnika iz Međimurja, sedmero iz Aletskog kluba Međimurje te jedna veteranka iz AK Nedelišće. Naši su veterani osvojili ukupno 15 odličja ....

... od čega 3 zlatne, 4 srebrne i 8 brončanih medalja, a uz to međimurska veteranska atletika pridonijela je i obaranju triju hrvatskih rekorda. Najuspješniji Međimurec sa dvije zlatne medalje na ovom je natjecanju bio Aleksandar ?bulj, inače najsvestraniji naš atletičar i glavni trener u AK Međimurje, koji je u kategoriji M40 osvojio 1 mjesta u skoku s motkom i u utrci na 400 m prepone. Još jednu medalju ?bulj je osvojio u utrci na 1500 m i tako završio svoje nastupe na Balanijadi sa tri osvojena odličja. Treću zlatnu medalju za AK Međimurje osvojio je Zvonko Horvatić u kategoriji M50 i to u "Balkanskoj" štafeti u kojoj se trči 800-400-200 i 100m, a Zvonko je svoj doprinos u osvajanju zlatne medalje i postizanju novog hrvatskog rekorda od 3:50,30, dao u drugoj izmjeni u kojoj se trči 400 m. U pojedinačnim nastupima Horvatić je najuspješniji bio na 400 m gdje je osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju. Sa tri medalje odličan nastup na BAVACS-u ostvario je Nenad Novak, koji je osvojio drugo mjesto u troskoku, i dva treća mjesta u utrkama na 100 i 200 m. Iako nije osvojio medalju Novak je u Balkanskoj štafeti u kojoj je trčao izmjenu 200 m, postao novi hrvatski rekorder u kategoriji M35 istrčavši s kolegama iz reprezentacije vrijeme 3:46,36. U kategoriji M55 treće mjesto i brončanu medalju osvojio je Stjepan Koraj, a rezultatski vrijednije ostvarenje postigao je u utrci na 800 m jer je s rezultatom 2:27,07 oborio i hrvatski rekord za tu kategoriju. Najiskusniji natjecatelj iz redova AK Međimurje kada su pitanju veteranska natjecanja, Branko Todorović, i ovom je prilikom pokazao svoju kvalitetu osvojivši dvije brončane medalje, u bacanju gire te?ine 11,34 kg i bacanju kugle te?ine 6 kg. Debitant u veteranskoj reprezentaciji i član AK Međimurje, Franjo Dujić, svoje će nastupe na BAVACS-u posebno pamtiti, jer je već na svom prvom nastupu na velikim natjecanjima osvojio dvije brončane medalje i to u utrkama na 400 i 800 m. Najmlađi član AK Međimurje Damir Šimunić, u Zagrebu je na atletska borilišta izlazio čak četiri puta, a najuspješniji je bio u utrci na 10000 m u kojoj je u kategoriji M35 osvojio 2. mjesto i srebrnu medalju. AK Nedelišće je u Zagrebu također imao svoju predstavnicu, Sanju Marciuš, koja je nastupila u bacanju kugle i koplja u kategoriji W45. Sanja je uspješnija bila u bacanju kugle gdje je osvojila 2. mjesto i srebrnu medalju.