Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Četveromeč juniorskih atletskih reprezentacija Mađarske, Slovenije, Hrvatske i Če?ke

MEĐIMURCIMA OSAM NASTUPA ZA REPREZENTACIJU

Četveromeč juniorskih atletskih reprezentacija Mađarske, Slovenije, Hrvatske i Če?ke - MEĐIMURCIMA OSAM NASTUPA ZA REPREZENTACIJU

Za razliku od 2009. godine kada su na Četveromeču atletskih juniorskih reprezentacija Češke, Mađarske, Slovenije i Hrvatske imali samo dvije predstavnice, Međimurci su u ove godine imali čak šest reprezentativaca koji su osam puta izlazili na atletsku stazu i borilišta stadiona u Veszpremu, Mađarska. Naši su predstavnici iz AK Međimurje sa šest nastupa i i Nedelišće sa dva, opravdali poziv izbornika, i u svim svojim nastupima zabilje?ili solidne plasmane te na taj način dali doprinos osvajanju ukupnog trećeg mjesta hrvatske reprezentacije.. GABRIJELI GRABAR REKORD I DRUGO MJESTO. Najbolji plasman za međimurske atletičare ostvarila je članica AK Nedelišće Gabrijela Grabar koja je u disciplini 400 m s preponama osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju. Uz odličan plasman Gabrijela je popravila i svoj seniorski međimurski rekord koji sada iznosi 1:01,63. Na postolje se penjala i članica AK Međimurje Kristina Dudek i to kao članica štafete 4 x 400 m koja je osvojila treće mjesto, a u svojem pojedinačnom nastupu Kristina je u utrci na 400 m osvojila četvrto mjesto sa rezutatom 57,76. Na četvrto mjesto plasirala se i Mateja Jambrović, članica Međimurja, i to u utrci štafeta 4 x 100m. Mateja je u pojedinačnom nastupu trčala i 100 m i zauzela sedmo mjesto sa 12,54 sekunde. Za AK Međimurje nastupilo je i dvoje bacača i to Lea Obadić koja je u bacanju diska bila šesta sa 36,77 m te Kristijan Strahija koji je bacao kladivo i zauzeo sedmo mjesto sa 49,64 m. AK Nedelišće je imao još jednu predstavnicu na 400 m s preponama u kojoj je nastupila Alena Hrušoci zauzevši osmo mjesto sa 1:07,49.