Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Europsko prvenstvo u krosu, Beograd 08.12.2013.

Europsko prvenstvo u krosu, Beograd 08.12.2013.

SR?A S JUNIORSKOM EKIPOM 12. U EUROPI

Europsko prvenstvo u krosu, Beograd 08.12.2013. - SR?A S JUNIORSKOM EKIPOM 12. U EUROPI

Trećim nastupom na Europskim kros prvenstvima, član AK Međimurje Martin Srša postigao je do sada najbolji rezultat, osvojivši s ekipom hrvatskih juniora dvanaesto mjesto u Europi. Ovogodišnje prvenstvo Europe odr?ano je u Beogradu a prostor na kojem se trčalo nalazio se u Parku prijateljstva, neposredno uz ušće Save u Dunav. U odličnoj organizaciji Atletskog saveza Srbije nastupio je rekordni broj natjecatelja i dr?ava sudinica, sa petsto dvadeset trkača iz trideset i sedam dr?ava. Za hrvatsku juniorsku reprezentaciju još su nastupili Dino Bošnjak i Ivan Malić članovi AK Velika Gorica te Jure Josipović član AK Agram Zagreb...

U konkurenciji 114 najboljih juniora Europe najbolji plasman u utrci na 6000 m pojedinačno ostvario je Bošnjak, koji je ovojio 20. mjesto, Josipović je bio 62., Malić 68. a Srša je zauzeo 86. mjesto. Od pojedinačnih plasmana mnogo je impresivniji plasman na 12. mjesto jer su iza naših juniora ostale reprezentacije Portugala, Švedske, Rumunjske, Češke, Mađarske i Danske te sve dr?ave bivše Jugoslavije. Ekipno prvo mjesto u utrci juniora je zauzela reprezentacija Francuske ispred Rusije i Italije, a pojedinačno prvo mjesto osvojio je Ali Kaya iz Turske ispred Belgijanca Kimelia i Rusa Strelkova. Pojedinačna prva mjesta u ostalim kategorijama osvojili su: Engleskinja Emelija Gorecka u utrci juniorki na 4000 m, Nizozemka Sifan Hasan u utrci mlađih seniorki na 6000 m, Belgijanac Pieter-Jan Hannes kod mlađih seniora na 8000 m, Sophie Duarte iz Francuske pobijedila je u utrci seniorki na 8000 m dok je najbolji trkač Europe u ovom trenutku Alemayeh Bezabehu iz Španjolske, koji je pobijedio u utrci seniora na 10000 m. Najspremnija reprezentacija na prvenstvu sa čak četiri ekipna prva mjesta su trkačice i trkači iz Velike Britanije. U ovakvoj konkurenciji sam nastup za Martina i naše najbolje juniore je veliki uspjeh a osvojeno dvanaesto mjesto i plasman u sredini, najbolji je ekipni plasman neke hrvatske kros ekipe na Europskim kros prvenstvima u povijesti.