Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Finale KUP-a Hrvatske, Čakovec 14.,15.i 18.9.2010.

Finale KUP-a Hrvatske, Čakovec 14.,15.i 18.9.2010.

JUNIORKE DRUGE, KADETKINJE TREĆE U FINALU KUP-a

Finale KUP-a Hrvatske, Čakovec 14.,15.i 18.9.2010. - JUNIORKE DRUGE, KADETKINJE TREĆE U FINALU KUP-a

Tjedan atletike u Čakovcu završio je vrlo uspješno za predstavnike AK Međimurje. Najprije su u utorak i srijedu, kada je Finale KUP-a Hrvatske za juniorke i juniore organizirao AK Međimurje, juniorke osvojile odlično drugo mjesto iza AK Agram iz Zagreba, dok su zajedno sa juniorima koji su bili šesti u sveukupnom potretku KUP-a, osvojili pokal za treće mjesto, iza pobjednika AK Dinamo Zrinjevac i AK Agram na drugom mjestu. Za ?ensku ekipu su sudjelovale: Melani Kraljić, Lea Obadić, Marta Gunc, ?eljka Bajkovec, Patricija Čurin, Barbara Jambrošić, Barbara Zadravec, Ines Sobočan, Ines Vinković, Kristina Dudek, Iva Novak, Valentina Šprajc i Lucija ?bulj.  Za juniore su nastupili: Marko Novak, Dino Dodlek- Baričević, Kristijan Strahija, Patrik Škvorc, Martin Srša, Petar Novak i Ivan Blagus.

\r\n

MATEJA JAMBROVIĆ REKORDNO NA 100 m. U oba dana natjecanja posebno se istaknula Mateja Jambrović, koja je pobijedila u utrci na 100 m sa 12,38 sekundi što je ujedno i vrijeme novog osobnog i međimurskog rekorda. O vrijednosti ovog rezultat govori i podatak da je Mateja koja je još uvije kadetkinja pobijedila najbolje hrvatske juniorke te da je hrvatski rekord za kadetkinje bolji za samo jednu desetinku i iznosi 12,28 sekundi. Osim pobjede i osvojenih dvanaest bodova za AK Međimurje Mateja je bila druga u utrrci na 200 m te treća u štafeti 4 x 100 m koja je trčala u sastavu: Barbara Zadravec, Iva Novak, Kristina Dudek i Mateja Jambrović. Među tri najbolje na natjecanju plasirali su se i Kristina Dudek kao treća na 400 m, Melani Kraljić je bila treća u bacanju kugle a Martin Srša treći na 2000 m sa zaprekama.

\r\n

KADETKINJE TREĆE U SUBOTNJEM NATJECANJU. nakon juniorskog KUP-a u subotu su također u Čakovcu, ovaj puta u organizaciji AK Nedelišće, nastupili i kadetkinje i kadeti. Ponovo su bile uspješnije djevojke koje su osvojile treće mjesto, iza AK Nedelišće i AK Dinamo Zrinjevac, dok su kadeti natjecanje završili na šestom mjestu. U sveukupnom poretku kadetkinje i kadeti su na petom mjestu, pobjednik KUP-a je Dinamo Zrinjevac Zagreb, drugi je Agram Zagreb a treći je Kvarner-Autotrans Rijeka. Trenutno najbolja kadetkinja Hrvatske, Mateja Jambrović, nije se dala iznenaditi i ovaj puta je uvjerljivo pobijedila u tri discipline: na 100 i 300 m te u štafeti 4 x 100 m koja nastupila u sastavu Veronika Kovač, Iva Novak, Barbara Zadravec i Mateja Jambrović. Prvo mjesto i primat u bacanju diska u Hrvatskoj potvrdila je Lea Obadić u dok je u bacanju kladiva bila druga. Treće mjesto i novi osobni rekord postigao je Petar Novak koji je u skoku s motkom preskočio 2,70 m.