Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Finale KUP-a Hrvatske za junior(k)e, Split 30.-31.5.2009.

Finale KUP-a Hrvatske za junior(k)e, Split 30.-31.5.2009.

Juniorke i juniori Međimurja nastupili su proteklog vikenda na finalu KUP-a Hrvatske za juniorsku kategoriju u Splitu. Izvrsnu formu potvrdile su Kristina Dudek obaranjem međimurskog rekorda na 200 m sa 25,70 i Sara Tuksar koja je motkom preskočila točno 3,00 m i također popravila svoj i međimurski rekord ........................... Osim na 200 m Kristina je popravila i juniorski rekord Međimurja na 400 m istrčav?i ovu dionicu za 57,98 sekundi. Kristina je pritom osvojila u obje discipline drugo mjesto donijev?i tako vrijedne bodove za ukupni plasman. Kod juniora visoki plasman ostvarili su drugim mjestom Zoran Vuk na 2000 m sa zaprekama, te Kristijan Strahija četvrti u bacanju kladiva. Ukupno su juniori i juniorke osvojili 10. mjesto na ovogodi?njem KUP-u a uvjerljivi pobjednik bio je domaćin ASK Split. AK Nedeli?će sa svojom je ekipom osvojio 7. mjesto a odlične plasmane ostvarili su Matija Golub drugi u skoku u vis i treći na 400 m prepone, te Gabrijela Grabar druga na 400 m prepone.