Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Finale seniorskog KUP-a: Nakon prvog dana AK Međimurje na trećem mjestu!!

Finale seniorskog KUP-a: Nakon prvog dana AK Međimurje na trećem mjestu!!

Nakon prvog dana finala seniorskog KUP-a koje se ovog vikenda odr?ava u Vara?dinu, AK Međimurje se nalazi na trećem mjestu u ukupnom poretku između devetnaest hrvatskih atletskih klubova!... Za ovakav visoki i za mnoge iznenađujući plasman pobrinuli su se standardno dobri Mirko i Marija Hi?man, Sini?a Goričanec, mu?ka ?tafeta na 4 x 100m i mnogi drugi. Najbolji plasman i 11 bodova ostvario je Sini?a Goričanec koji je osvojio drugo mjesto na 5000 m istrčav?i pritom i novi osobni rekord sa 15:14,65. Rekordno je trčao i Mirko Hi?man na 400 m gdje osvojio četvrto mjesto i rezultat 49,56. Mirko je bio i član ?tafete 4 x 100 m koja osvojila treće mjesto a trčala je u sastavu Nenad Novak, Dejan Dokleja, Mirko Hi?man i Matija Kikelj. Treće mjesto osvojila je i Mirela Turk na 3000 m sa zaprekama, najmlađoj ali vrlo te?koj ?enskoj atletskoj disciplini. Rezultat od 12:56,24 novi je međimurski rekord za juniorke i seniorke. Na četvrto mjesto plasirala se Marija Hi?man na 400 m i Marija Jurak u skoku s motkom. U mu?koj konkurenciji Međimurje je na četvrtom mjestu a kod ?ena na petom, dok u zbroju obje kategorije Međimurje dr?i treće mjesto iza uvjerljivo najbolje ekipe Dinamo-Zrinjevca i drugoplasiranog Kvarner Autotransa. Discipline drugog dana trebale bi ići na ruku AK Međimurje koji će poku?ati zadr?ati treće mjesto i tako postići najveći klupski ekipni uspjeh u povijesti Kluba i međimurske atletike.