Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Goričanec treći u Koprivnici

Goričanec treći u Koprivnici

Jedna od posljednjih utrka ove sezone odr?ana je u nedjelju u Koprivnici gdje je u organizaciji Zajednice ?portskih udruga Koprivnice odr?ana tradicionalna 29. po redu Utrka povodom dana Grada Koprivnice. Nastupio je veliki broj natjecatelja u svim starosnim kategorijama a od četiri međimurska atletičara na tom natjecanju najuspje?niji je bio Sini?a Goričanec koji je osvojio treće mjesto u utrci seniora ............................................ Sini?a je utrku na 5600m zavr?io rezultatom 17 minuta i 45 sekundi iza Zolta Benedeka iz Mađarske koji je istrčao 16:57 i Zorana ?ilića iz AK Kvarner Autotrans Rijeka sa 17:28. Vrlo dobar u ovoj utrci bio je i Zoran Vuk, također jo? uvijek junior, koji je utrku zavr?io na sedmom mjestu sa 20:02. U utrci seniorki odličan plasman ostvarila je Mirela Turk članica AK Mursko Sredi?će koja je u utrci na 3400m na cilj stigla četvrta sa rezultatom 13:58. Najmlađa u redovima AK Međimurje Maja Golub također je bila uspje?na i to u konkurenciji djevojčica gdje je u u trci du?ine 1200m osvojila peto mjesto istrčav?i ovu dionicu za 4:18. Najbolje međimurske srednje i dugopruga?e očekuje jo? jedno va?no natjecanje i to u Sinju gdje će se u subotu 24. studenog odr?ati Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u krosu. Na ovom natjecanju ?anse za najvi?i plasman u utrci juniora ima Sini?a Goričanec koji će ukoliko osvoji prvo mjesto osigurati i vizu za put na Europsko prvenstvo u krosu koje se 9. prosinca odr?ava u ?anjolskoj. Sini?a je već nastupio na ovom natjecanju koje je pro?le godine odr?ano u Italiji a drugi nastup na ovoj velikoj smotri najboljih europskih srednje i dugopruga?a bio bi točka na "i" jedne izuzetno uspje?ne juniorske atletske karijere.