Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Juniori Međimurja 2. u finalu KUP-a

Juniori Međimurja 2. u finalu KUP-a

Na veliko zadovoljstvo domaćina ovogodi?njeg Finala KUP-a za junior(k)e mu?ka ekipa AK Međimurje osvojila je odlično drugo mjesto sa 65 bodova iza Dinamo-Zrinjevca koji je osvojio nedosti?nih 138 bodova i ispred AK Bjelovara sa 61 bodom. Na natjecanju je oboren i jedan hrvatski rekord za juniore i to u bacanju diska te?ine 1,75kg, a novi hrvatski rekorder je Marin Premeru iz AK Dinamo-Zrinjevac sa prebačenih 61,93m ..................................................U jednom od najvećih klupskih uspjeha za AK Međimurje u finalu su odličnim nastupima osvajali bodove: Sini?a Goričanec pobjedom u solo utrci na 3000m i trećim mjestom na 1500m, Mirko Hi?man drugi na 400 m, četvrti na 100m i ?esti na 200m, Matija Kikelj peti. na 100, 200 i 400m, Sa?a Jambro?ić drugi u bacanju diska, Zoran Vuk drugi na 2000 m zapreke, Kristijan Strahija peti u kladivu i sedmi u kugli, Darko Matulin ?esti na 100m, te ?tafeta na 4 x 400 m u sastavu Juričan, Kikelj, Perčić i Hi?man i osvojenim ?estim mjestom. Kod juniorki najvi?e su bodova osvojile atletičarke zagrebačke Mladosti 124, druga je ekipa Dinamo-Zrinjevac sa 97,5 a treći Istra Pula sa 69,5 bodova. U ukupnom poretku juniorki i juniora najbolji je Dinamo-Zrinjevac druga je Mladost a treća Slavonija-?ito.