Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Juniorski sastav izvrstan treći u finalu KUP-a Hrvatske

Juniorski sastav izvrstan treći u finalu KUP-a Hrvatske

U finalu KUP-a Hrvatske za juniore i juniorke nakon kvalifikacija odr?anih tjedan dana prije u Čakovcu, Splitu i Rijeci nastupili su i predstavnici međimurskih atletskih klubova. Natjecanje je odr?ano u Zagrebu na Maksimirskom stadionu Svetice i u organizaciji AK Dinamo-Zrinjevac. Odličan plasman na treće mjesto u konkurenciji najjačih klubova Hrvatske osvojio je mu?ki sastav Međimurja koji je u jakoj konkurenciji osvojio nekoliko odličnih plasmana i sakupio dovoljno bodova za konačno treće mjesto! U ukupnom poretku ekipa zajedno sa juniorkama Međimurje je osvojilo peto mjesto, a od pojedinačnih ostvarenja posebno treba istaknuti one koji su sakupili najvi?e bodova za svoju ekipu: tako je član Međimurja Sini?a Goričanec osvojio 1. mjesto na 5000 m i drugo na 3000 m, Sa?a Jambro?ić bio je drugi u bacanju diska i treći u kugli, Darko Matulin osvojio je drugo mjesto na 100 m, a drugo mjesto osvojio je i kao član ?tafete 4 x 100 m koja je trčala u sastavu Matulin, Hi?man, Plavljanić, Kikelj. ?tafeta Međimurja bila je treća i na 4 x 400 m a nastupili su Juričan, Kikelj, Plavljanić i Hi?man. Gotovo svi postignuti rezultati na nivou su osobnih rekorda ili bolji od toga ?to je i rezultiralo visokim plasmanom u ekipnom poretku.