Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Kros Sportskih novosti, Zagreb 21.04.2013.

Kros Sportskih novosti, Zagreb 21.04.2013.

ODLIČNI PLASMANI U JAKOJ KONKURENCIJI

Kros Sportskih novosti, Zagreb 21.04.2013. - ODLIČNI PLASMANI U JAKOJ KONKURENCIJI

Samo dan nakon Proljetnog krosa u čakovečkom parku, najbolji međimurski srednjeprugaši nastupili su na krosu Sportskih novosti koji se tradicionalno odr?ava u Zagrebu, u parku kraj jezera Bundek. Na njemu je ove godine nastupilo preko 5000 natjecatelja iz osnovnih i sednjih škola Hrvatske, a utrke se odr?avaju od 5 - 8 razreda svaki razred zasebno, dok kod srednjih škola u istoj utrci zajedno nastupaju prvi i drugi razred i posebno treći i četvrti razredi. U ovoj jakoj konkurenciji gdje u pojedinim utrkama nastupa 250 - 300 trkača odlčne plasmane ostvarili su i naši predstavnici...tako je na visoko drugo mjesto na pobjedničkom postolju stajala Nina Dobša, učenica II OŠ iz Čakovca i članica AK Međimurje, koja je u konkurenciji učenica sedmog razreda na stazi duljine 1000 m osvojila drugo mjesto. Treće mjesto u utrci na 2000 m u konkurenciji 1. i 2. srednjih škola osvojio je Gabrijel Stojanović, učenik Tehničke škole Čakovec i član AK Nedelišće. Dvije učenice OŠ Macinec i članice AK Nedeilišće također su se našle na postolju među šet najboljih i to: Kristina Šafarić, četvrta u utrci na 1000 m za 8. razrede te Lea Branilović šesta u konkurenciji 6. razreda na 1000m. Učenik OŠ Prelog i član AK Međimurje David Verli osvojio je 5. mjesto kod učenika 6. razreda na 1000 m, a Filip Turk iz II OŠ Čakovec bio je 11. kod 7. razreda na 1500 m.