Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Kvalifikacije KUP-a Hrvatske za juniorke i juniore

Kvalifikacije KUP-a Hrvatske za juniorke i juniore

U subotu i nedjelju 25. i 26. kolovoza u organizaciji AK Međimurje odr?ane su kvalifikacije KUP-a Hrvatske za juniorke i juniore na kojima su nastupili natjecatelji iz atletskih klubova sjeverozapadne Hrvatske. Kvalifikacije su u isto vrijeme odr?ane u četiri regije a najboljih dvanaest atletičara iz svake discipline sudjelovati će u finalu KUP-a koje će se odr?ati za dva tjedna u Čakovcu također u organizaciji AK Međimurje... Ulazak u finale osigurali su odličnim nastupima i plasmanima najbolji međimurski atletičari a to im je uspjelo zahvaljući dobrim pripremama i ozbiljnim pristupom tijekom ljetnih mjeseci. Tako je pobjedu ostvario Sini?a Goričanec koji je bio prvi u odličnoj taktičnoj utrci na 1500 m sa osobnim rekordom 4:09.21, a pobijedio je i u solo utrci na 3000 m. Druga mjesta osvojili su Mirko Hi?man na 400 m, Sa?a Jambro?ić u bacanju diska, Zoran Vuk na 2000 m sa zaprekama te ?tafete 4 x 100 m i 4 x 400 m. Treće mjesto osvojio je na 200m Mirko Hi?man osobnim rekordom i rezultatom ispod 23 sekunde dok je četvrto mjesto osvojio na 100 m sa odličnih 11,41. U stopu ga je pratio Matija Kikelj koji je bio četvrti na 200 i 400 m te peti na 100 m, Marko Goričanec osvojio četvrto mjesto u visu i peto u dalju, a sa novim osobim rekordom ?esto mjesto zauzeo je Kristijan Strahija u bacanju kladiva sa 46,31m. Juniorke su također bile odlične i to Kristina Dudek na 400 m sa 1:02,04 i osvojenim petim mjestom. Marija Hranilović i Jelena Turk preskočile su 1,50 m u skoku u vis, a Sara Tuksar je bila četvrta u skoku s motkom. Mu?ka ekipa AK Međimurje u 2006. godini osvojila je visoko treće mjesto a ove će godine u finalu KUP-a u Čakovcu 8. i 9. rujna poku?ati obraniti takav plasman.