Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Marija Hi?man rekordno na 400 m

Marija Hi?man rekordno na 400 m

Povodom 20 godina obilje?avanja JUPEA-e, Juniorskog Europskog prvenstva odr?anog 1989. godine u Vara?dinu, na stadionu Sloboda odr?an je tradicionalni atletski miting koji je okupio najbolje hrvatske atletičarke i atletičare te nekolicinu natjecatelja iz nekoliko susjednih zemalja..................................... Na mitingu su sudjelovali i natjecatelji iz AK Međimurje i Nedeli?će, a najuspje?nija je bila Marija Hi?man koja je trčala 400 m i osvojila drugo mjesto te pritom ostvarila svoj najbolji rezultat i oborila rekord Međimurja na 400 m sa 56,07 sekundi. Ovaj rekord popravljan je samo u ovoj sezoni nekoliko puta a u njemu sudjeluju Kristina Dudek i Marija Hi?man i naizmjenično ga pobolj?avaju ?to daje posebnu dra? pri svakom njihovom nastupu u ovoj disciplini. Najbolji plasman od Međimuraca ostvario je Aleksandar Puklavec koji je pobijedio u skoku u vis sa 195 centimetara, a u ovoj disciplini Daniel Bračko je bio treći sa 170 cm. Treće mjesto na 400 m osvojio je i Mirko Hi?man rezultatom 49,52.