Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Mateja ponovo rekordno, Melani prvo zlato u dresu AK Međimurje

Mateja ponovo rekordno, Melani prvo zlato u dresu AK Međimurje

Dr?avno dvoransko prvenstvo za mlađe juniorke i juniore jo? jednom je bilo vrlo uspje?no za AK Međimurje. U uzbudljivom finalu na 60 m Mateja Jambrović pobijedila je u konkurenciji sa starijim suparnicama i pritom jo? jednom sru?ila dr?avni rekord za kadetkinje oboren pro?log tjedna i postavila novi sa rezultatom 7,76 sekundi. U bacanju kugle novopečena članica AK Međimurje, Melani Kraljić, osvojila je zlatnu medalju i popravila svoj najbolji rezultat i seniorski međimurski rekord hicem u posljednjoj ?estoj seriji 11,64 m............................................... Treću medalju za AK Međimurje i to srebrnu, osvojila je u bacanju kugle Barbara Jambro?ić hicem od 10,28 m. Atletski klub Nedeli?će na ovom je natjecanju osvojio dvije medalje i to zlatnu u skoku u vis gdje je Damir Posavec u izjednačenoj borbi preskočio 183 cm i u skoku u dalj u kojem je srebrnu medalju skokom od 543 cm osvojila Mihaela Horvat. Od članova AK Međimurje uspje?na četvrta u bacanju kugle bila je Marta Gunc, a u istoj disciplini peto mjesto pripalo je Lei Obadić. U skoku u vis nastupila je Marija Hranilović i osvojila sedmo mjesto a Iva Novak je u skoku u dalj bila osma. Na?alost, na subotnjem natjecanju na?e su atletičarke pratile i nezgode, pa je Sara Tuksar zbog ozljede morala odustati u borbi za medalje u skoku s motkom gdje ostala na sedmom mjestu a Kristina Dudek nije u?la u finale na 60 m jer je u kvalifikacijskoj utrci diskvalificirana zbog pogre?nog starta. Novu priliku za osvajanje odličja imati će iduće subote kada je na rasporedu dr?avno prvenstvo za starije juniorke i juniore.