Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Međimurje drugi klub HALS-a u 2007. godini

Međimurje drugi klub HALS-a u 2007. godini

Atletičarke i atletičari Atletskog kluba Međimurje sezonu atletskih natjecanja u Hrvatskoj atletskoj ligi sjever zavr?ili su vi?e nego uspje?no. Osvojili su visoko drugo mjesto odmah iza Dinamo-Zrinjevca iz Zagreba najjačeg kluba u Hrvatskoj........................................... Za ovaj uspjeh koji je postignutu konkurenciji klubova sjeverozapadne Hrvatske zaslu?ni su svi članovi kluba od onih najmanjih - limačica i limača do najstarijih - seniorki i seniora. Tako su limačice i limači bili uvjerljivo najbolji u svih pet kola i zauzeli prvo mjesto sa 393 boda kod limačica te 420 bodova kod limača. U kategorijama koje se boduju za ukupni plasman mlađe djevojčice osvojile su četvrto mjesto sa 461,5 bodova, starije djevojčice su treće sa 521 bodom, mlađe juniorke također treće sa 540,5 bodova a seniorke i starije juniorke devete sa 103 boda. Ukupno su ?enske ekipe zauzele četvrto mjesto sa 1626 bodova iza prvoplasiranog Bjelovara 2132,5 boda, Dinamo-Zrinjevca 2095,5 i Karlovca 2040 bodova. Kod ?ena Nedeli?će je na petom mjestu sa 1308 bodova a Mursko Sredi?će trinaesto sa 421 bodom. U konkurenciji mu?kih ekipa Međimurje je kod ml. dječaka drugo sa 605 bodova, stariji dječaci su četvrti sa 333 boda, mlađi juniori su drugi sa 599,5 bodova a seniori i stariji juniori najbolji sa 904,5 boda. Ukupno su mu?ke ekipe zauzele drugo mjesto sa 2442 boda iza Dinamo-Zrinjevca koji je osvojio 2685,8 bodova a ispred Bjelovara na trećem mjestu koji je osvojio 1351 bod. AK Nedeli?će i kod mu?kih je na petoj poziciji sa 877 bodova dok je Mursko Sredi?će petnaesto sa 94 boda. Zbrajanjem bodova mu?kih i ?enskih ekipa (na?alost bez limačica i limača) Međimurje je osvojilo visoko drugo mjesto iza najboljeg kluba u Hrvatskoj Dinamo-Zrinjevca iz Zagreba a bodovni poredak izgleda ovako: 1. Dinamo Zrinjevac Zagreb 4781,30 bodova 2. Međimurje Čakovec 4068 3. Bjelovar 3483,5 4. Karlovac 2504,5 5. Nedeli?će 2185 6. Mladost Zagreb 2050,6 ... 14. Mursko Sredi?će 515 bodova. ?to se tiče pojedinačnih nastupa članovi AK Međimurje imaju veliki broj pobjeda i odličnih plasmana ?to je i rezultiralo ukupnim drugim mjestom ekipnog poretka. Kod limačica najbolja u HALS-u sa ?est pobjeda je Mateja Jambrović a druga Iva Patafta članica Nedeli?ća sa dva prva i tri druga mjesta, najbolji limač je Patrik ?imunić sa osam pobjeda i jednim drugim mjestom; kod mlađih djevojčica na trećem mjestu je Mihaela Horvat iz Nedeli?ća koja ima četiri prva i jedno drugo mjesto a peta je Kristina Dudek sa dva prva i čak pet drugih mjesta . Kod mlađih dječaka uvjerljiv sa pobjedama u svim nastupima je Ivan Kraljek sa devet pobjeda a jednu pobjedu zabilje?ili su Luka Kozar i Patrik ?imunić. Kod mlađih juniora na drugom mjestu je Matija Kikelj sa četiri pobjede, seniorka Marija Hi?man je druga sa četiri pobjede i dva treća mejsta a kod seniora na drugom mjestu je Igor Rodiger sa dvije pobjede, tri druga i jednim trećim mjestom, Mirko Hi?man je treći sa dvije pobjede, dva druga i dva treća mjesta a sa istim učinkom Aleksandar ?bulj nalazi se na četvrtom mjestu.