Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Ostvaren najveći ekipni uspjeh u povijesti AK Međimurje

Ostvaren najveći ekipni uspjeh u povijesti AK Međimurje

Drugog dana natjecanja Finala seniorskog KUP-a Hrvatske članovi AK Međimurje sakupili su jo? veći broj bodova i time ostvarili najveći klupski uspjeh kada su u pitanju ekipna natjecanja. U mu?koj konkurenciji Međimurje je sa samo bodom prednosti ispred Kvarnera osvojio drugu poziciju a kod ?ena je osvojeno peto mjesto. U ukupnom poretku između devetnaest klubova Međimurje je osvojilo treće mjesto!................ Drugog dana prvo mjesto i dvanaest bodova osvojio je Sini?a Goričanec na 3000 m, treće mjesto i deset bodova osvojio je Dejan Dokleja na 110 m prepone, Tomislav Pintarić na 3000 m sa zaprekama i Mirela Turk na 5000 m. Četvrta mjesta i devet bodova osvojili su Zoran Vuk na 3000 m sa zaprekama i Martina Bezek na 5000 m, te ?tafeta seniorki na 4 x 400 m u sastavu Manuela Turk, Ivana Kikelj, Jelena Perčić i Marija Hi?man. za AK Međimurje u oba dana sudjelovalo je ukupno 25 atletičarki i atletičara i to seniorke: Jelena Perčić, Sanja Kozar, Manuela Turk, Mirela Turk, Martina Bezek, Marija Jurak, Marija Hi?man, Nikolina Horvat i Ivana Kikelj i seniori: Kruno ?arić, Nenad Novak, Daniel Bračko, Sini?a Paler, Mirko Hi?man, Dejan Dokleja, Sini?a Goričanec, Branko Todorović, Sa?a Novinić, Marko Novak, Kristijan Bo?ić, Igor Rodiger, Zoran Vuk, Tomislav Pintarić, Tareq Al Mufleh, Matija Kikelj i Aleksandar ?bulj. Na pitanje kako je ostvaren ovako veliki uspjeh glavni trener AK Međimurje Aleksandar ?bulj je odgovorio: "Za razliku od većine hrvatskih klubova AK Međimurje u svojim redovima ima atletičare i atletičarke koji se natječu u svim atletskim disciplinama ?to je rezultiralo i osvajanjem velikog broja bodova. Čestitam svima koji su nastupili za Klub u ova dva dana natjecanja a posebno na?im najboljim atletičarima Sini?i Goričancu, Mariji i Mirku Hi?manu koji su sami osvojili veliki broj bodova. Odličnim nastupima u finalu KUP-a koji je i jedan od filtera za reprezentaciju Hrvatske postali su potencijalni kandidati za nastup na KUP-u Europe koji se ove godine odr?ava u Istanbulu, na čemu im već sada treba čestitati." Osim članova AK Međimurje na natjecanju su sudjelovali i atletičari AK Nedeli?će. Iako nisu ostvarili značajan ekipni plasman (ukupno 10. mjesto) posebno treba izdvojiti prvo mjesto Aleksandra Puklavca u skoku u vis.