Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Pojedinačno PH u dvorani za mlađe kadet(kinj)e, Rijeka 17. siječnja

Pojedinačno PH u dvorani za mlađe kadet(kinj)e, Rijeka 17. siječnja

LUCIJA ĐAKOVIĆ I FILIP VUČENIK OSVOJILI BRONCU

Pojedinačno PH u dvorani za mlađe kadet(kinj)e, Rijeka 17. siječnja - LUCIJA ĐAKOVIĆ I FILIP VUČENIK OSVOJILI BRONCU

Prvo ovogodišnje dr?avno prvenstvo odr?ano je u Rijeci gdje su se na Pojedinačnom dvoranskom prvenstvu Hrvatske za naslove dr?avnih prvaka borile mlađe kadetkinje i kadeti. U atletskoj dvorani na Kantridi natjecali su se najbolji atletičari iz dvadesetak atletskih klubova Hrvatske a među njima i i četvero atletičara Atletskog kluba Međimurje predvođeni trenerom Aleksandrom ?buljom. Naši natjecatelji bili su vrlo uspješni jer su kući ponijeli dvije medalje i zabilje?ili jedno sedmo mjesto. Tako je na 60 m za mlađe kadetkinje brončanu medalju s rezultatom 8 sekundi i 65 stotinki ...

(s istim rezultatom kao i drugoplasirana) osvojila Lucija Đaković dok je u skoku u dalj u konkurenciji mlađih kadeta brončanu medalju osvojio Filip Vučenik preskočivši 4 metra i 92 centimetra. Lucija je nastupila i u skoku u dalj osvojivši pritom 11. mjesto, a Filip je trčao i 60 m gdje je izborio finale u kojem nije nastupio. Matija Novak je bio odličan na 60 m gdje je nakon kvalifikacija ušao u finale i pritom osvojio 7. mjesto u Hrvatskoj, a nastupio je i u skoku u dalj i osvojio 11. mjesto. Nensi Sirc je nastupila na 60 m gdje je bila 20. te u skoku u dalj gdje je osvojila 22. mjesto.

U veljači slijedi nastavak dvoranskih dr?avnih prvenstava i u ostalim kategorijama, a sva će biti odr?ana u Rijeci budući da su u dvorani na Kantridi najbolji uvjeti za natjecanja. Dvoransko prvenstvo na kru?noj stazi također je u programu Hrvatskog atletskog saveza ali na to natjecanje trebat će otputovati u Beč, gdje se nalazi najbli?a kru?na dvoranska staza. Tamo će se 14. veljače za naslove prvaka Hrvatske trčati utrke na duljinama od 400, 800, 1500 i 3000 m.