Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Pojedinačno PH u krosu, Polača 09.11.2013.

Pojedinačno PH u krosu, Polača 09.11.2013.

OSVOJENA DVA SREBRA I JEDNA BRONCA

Pojedinačno PH u krosu, Polača 09.11.2013. - OSVOJENA DVA SREBRA I JEDNA BRONCA

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u krosu za sve kategorije, koje je odr?ano u Polači kraj Zadra, bilo je posljednje dr?avno prvenstvo u organizaciji Hrvatskog atletskog saveza za 2013. godinu. Natjecanje je odr?ano u prekrasnom "retro" ambijentu hipodroma u Polači, na travnatoj podlozi s dosta neravnina što je uz jak vjetar bio dodatna ote?avajuća okolnost trkačima. Budući da se u AK Međimurje atletičari osim tehničkih i trkačih disciplina na atletskoj stazi, ozbiljno bave srednje i dugoprugaškim trčanjem, u Polači je nastupilo i desetak najspremnijih trkačica i trkača ..... Naši natjecatelji hrabro su se borili u svim utrkama u kojima su nastupali, a u konkurenciji 28 klubova te oko 170 natjecatelja, kući su se vratili sa osvojene tri medalje te nekoliko vrijednih plasmana. U utrci na 1000 m za kadetkinje u neizvjesnoj završnici do samoga kraja drugo mjesto osvojila je Karla Dujić, atletičarka koja osim ovog vrijednog ostvarenja zaslu?uje sve pohvale i zbog svoje svestranosti, jer je u ovoj godini već osvajala medalje na dr?avnim prvenstvima u višeboju te u utrci štafeta. Drugo srebro osvojio je Lovro ?bulj koji je u utrci limača na 800 m osvojio drugo mjesto, a treću medalju i to brončanog sjaja osvojio je u utrci juniora na 6000 m prema očekivanju Martin Srša. U borbi za medalje sudjelovalo je još troje članova našeg kluba ali im to na?alost nije uspjelo. Tako je na 1000 m za kadetkinje broncu u zadnjim metrima ispustila Nina Dobša te zauzela peto mjesto, Filip Turk je peto mjesto osvojio na 1500 m za kadete, a David Verli je bio šesti na 1000 m za mlađe kadete. Za Međimurje još su nastupili i Bruno Babić kao 8. na 4000 m za mlađe juniore, Tajana ?idov je bila 8. na 2000 m za ml. juniorke, a u seniorskoj utrci Aleksandar ?bulj i Ivan Janušić utrku na 9000 m završili su na 8. i 9. mjestu.

MARTIN SRŠA IZBORIO NASTUP NA EUROPSKOM PRVENSTVU !

Plasmanom na treće mjesto u utrci juniora, Martin Srša po treći puta u zadnje tri godine izborio je mjesto u juniorskom sastavu hrvatske reprezentacije koja će nastupiti na Europskom prvenstvu u krosu, 8. prosinca u Beogradu. Iako je Martin trkač na 800 i 1500 m, zbog svoje odlične pripremljenosti uspješno trči i dulje distance, i stalno je u vrhu hrvatskog kros trčanja, pa će u Beogradu već treći puta trčati u konkurenciji najboljih juniora Europe. Predvođeni našim najboljim dugoprugašem Dinom Bošnjakom koji će se u Beogradu boriti za medalju u pojedinačnoj konkurenciji,  naši najbolji juniori imaju se pravo nadati i solidnom ekipnom plasmanu u konkurenciji s vrlo jakim juniorskim europskim reprezentacijama.