Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Pojedinačno PH za mlađe junior(k)e, Rijeka 14.i 15.6.2014

Pojedinačno PH za mlađe junior(k)e, Rijeka 14.i 15.6.2014

TODOROVIĆU DVA ZLATA I JEDNO SREBRO

Pojedinačno PH za mlađe junior(k)e, Rijeka 14.i 15.6.2014 - TODOROVIĆU DVA ZLATA I JEDNO SREBRO

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u konkurenciji mlađih juniorki i juniora (rođeni 1997. i mlađi) prvo je u nizu dr?avnih pojedinačnih prvenstava jer će se nakon ovog u idućih mjesec dana medalje za najbolje hrvatske atletičarke i atletičare dijeliti još i u konkurenciji mlađih i starijih kadet(kinj)a, starijih juniorki i juniora te sredinom srpnja seniorki i seniora. Natjecanje za mlađe juniorke i juniore odr?ano je u Rijeci na stadionu Kantrida i na?alost prema riječima domaćina vrlo vjerojatno posljednji puta u ovom prekrasnom ambijentu tik uz obalu mora. Naime, stadion na kojem zajedno treniraju i nastupaju nogometaši NK Rijeke i atletičari AK Kvarnera ubrzo ide u rekonstrukciju. Na?alost atletičari će izvući mnogo deblji kraj jer će novi moderniji stadion biti samo za nogomet, dok će atletičari svoj atletsku stazu imati na novoj ali prilično udaljenoj i daleko manje atraktivnoj lokaciji.

Ipak, članovi AK Međimurje predvođeni trenerima Aleksandrom ?buljom i Brankom Todorovićem natjecanje će pamtiti po šest osvojenih medalja, i to dvije zlatnog, tri srebrnog i jednoj brončanog sjaja. Sa čak tri medalje i to dvije zlatne i jednom srebrnom okitio se Sven Todovorić i time postao jedan od najuspješnijih atletičara prvenstva. Sven je zlatne medalje osvojio u bacanju diska te?ine 1,5 kg sa prebačenih 54,14 m, nedosti?an za konkurenciju je bio u bacanju kugle 5 kg sa 16,02 m, dok je srebrnu medalju osvojio u bacanju kladiva te?ine 5 kg hicem od 49,60 m. U utrci na 400 m s preponama drugo mjesto i srebrnu medalju osvojio je Filip Peras a za ovo odličje bilo je potrebno trčati zadanu dionicu u vremenu novog osobnog rekorda - 57,96 sekundi. Medalja mu je zamalo izmakla i u utrci na 110 m s preponama gdje je osvojio četvrto mjesto sa istrčanih 16,15 sekundi Svoju prvu medalju na slu?benom dr?avnom prvenstvu osvojila je Nina Dobša koja je u trci na 800 m osvojila srebno odličje s rezultatom 2:22,81. Nina je odlična bila i u utrci na 1500 m u kojoj je osvojila četvrto mjesto s rezultatom 4:59,74. Brončanu medalju oko vrata kući je ponijela Tajana ?idov, koja je rekordno istrčala 400 m s preponama a štoperica se zaustavila na 1:08,94. U Rijeci su uspješno nastupili i Filip Turk koji je dva puta istrčao osobne rekorde i to na 800 m sa 2:08,58 i osvojenim 7. mjestom i na 400 m sa 54,92 sek na 8. mjestu. Karla Dujić se za medalje borila na  400 m s preponama gdje je s 1:13,46 bila deveta dok je 13. mjesta osvojila na 100 m sa 13,72  te na 400 m sa 1:02,94. Najmlađi član ekipe AK Međimurje,David Verli, na natjecanju je bio radi stjecanja iskustva a uspješno je nastupio na 3000 m i bio 9. sa 10:16,06 dok je na 1500 m bio 14. sa 4:43,73.