Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u krosu

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u krosu

MEDALJE ZA TURKA, SR?U I SENČAR

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u krosu - MEDALJE ZA TURKA, SR?U I SENČAR

I sa posljednjeg ovogodišnjeg dr?avnog prvenstva Hrvatske koje je odr?ano u krosu u Vrbovcu, međimurski atletičari se nisu vratili bez medalja. U vrlo teškim uvjetima na stazi pomiješanoj snijegom i blatom, te u konkurenciji od preko tristo atletičarki i atletičara iz 37 hrvatskih atletskih klubova, Međimurci su osvojili tri medalje. Najuspješniji je bioFilip Turk, član AK Međimurje, koji je uvjerljivo pobijedio u utrci limača rođ. 1999. i mlađih na 800 m. Filip je postigao vrijeme od dvije minute i četrdeset šest sekundi i drugoplasiranog ostavio iza sebe za pune četiri sekunde. Srebrnu medalju osvojila je članica Nedelišća, Sara Senčar koja je trčala u kategoriji limačica 1999. i mlađih i na dionici od 600 m ostvarila rezultat od dvije minute i devet sekundi. Drugu srerbnu medalju osvojio je Martin Srša, član AK Međimurje, koji je nastupio u konkurenciji mlađih juniora na 4000 m. Ovu dionicu Martin je istrčao za šesnaest minuta i četiri sekunde. Domaćin natjecanja, Atletski klub Petar Zrinski iz Vrbovca, odlično je organizirao ovo zahtjevno natjecanje, a osim medalja za prvih troje, prigodnim poklonima dodatno je nagradio najboljih sedam natjecatelja u svim utrkama programa. Tako su nagrađeni i članovi AK Međimurje, David Verli za peto mjesto u konkurenciji limača na 800 m i Tajana ?idov za sedmo mjesto u konkurenciji mlađih kadetkinja na 800 m. Treneri ?bulj i Jagec bili su zadovoljni postignutim uspjesima svojih najboljih natjecatelja, ali i svima onima koji su uspjeli savladati nasvakidašnje teške uvjete za trčanje. To su: u konkurenciji limačica na 600 m: 12. Nina Dobša (Međimurje) 17. Magdalena Dole?aj (Međimurje) 18. Anamarija Gavez (Nedelišće) 20. Petra Špicar (Nedelišće); mlađe kadetkinje 800 m: 25. Nika Horvat (Nedelišće); mlađi kadeti 1000 m: 9. Gabrijel Stojanović (Nedelišće) 20. Luka ?ivko (Nedelišće) 23. Leon Furdi (Međimurje) 30. Sven Todorović (Međimurje); kadetkinje 1000 m: 18. Ena Novak (Nedelišće) 19. Vanesa Novak (Nedelišće), 24. Barbara Zadravec (Međimurje); kadeti 1500 m: 23. Bernard Gavez (Nedelišće); mlađe juniorke 2000m: 13. Silvija Trstenjak (Nedelišće); seniori 9000 m: 16. Aleksandar ?bulj (Međimurje). Za međimurske atletske klubove pripreme za iduću sezonu već su u tijeku, a prva natjecanja očekuju se krajem siječnja kada su na rasporedu dvoranska natjecanja za kadete.