Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Prvenstvo Hrvatske u dvorani za senior(k)e, Rijeka 25.2.2012.

Prvenstvo Hrvatske u dvorani za senior(k)e, Rijeka 25.2.2012.

KRALJIĆ, TURK I KOZAR NASTUPILE U RIJECI

Prvenstvo Hrvatske u dvorani za senior(k)e, Rijeka 25.2.2012. - KRALJIĆ, TURK I KOZAR NASTUPILE U RIJECI

U isto vrijeme kada su se u Zagrebu natjecale kadetkinje i kadeti, u Rijeci su nastupali seniorke i seniori. Na ovom natjecanju koje se odr?alo u atletskoj dvorani AK Kvarner na Kantridi, nastupile su tri predstavnice AK Međimurje.  Odličan nastup zabilje?ila je drugoplasirana sa juniorskog dvoranskog prvenstva Melani Kraljić, koja je u konkurenciji sa najboljim hrvatskim bacačicama kugle zauzela četrvto mjesto bacivši spravu na daljinu 12,82 m. U ovoj disciplini nastupila je i europska prvakinja u bacanju diska Sandra Perković koja je kuglu dobacila do 15,82 m. Za AK Međimurje nastupile su još i Sanja Kozar koja je na 60 m prepone bila sedma sa 10,01 sekundi i Manuela Turk koja je na 60 m bila deveta sa 8,64 sekunde... Članovi Nedelišća na ovom su natjecanju osvojili jednu medalju a to je uspjelo Dini ?eleznjaku koji se u utrci na 60 m prepone s rezultatom 9 sekundi i 60 stotinki okitio brončanim odličjem. Za AK Nedelišće nastupili su još i Gabrijela Grabar koja je bila peta u utrci na 60 m prepone sa 9,73 sekunde, Mihaela Horvat osvojila je  šesta mjesta u skoku u dalj s rezultatom 5,27 m te u troskoku s 11,10 m, a šesta su mjesta osvojili i Goran Oreški u bacanju kugle sa 12,87 m te Damir Posavec u troskoku sa 11,32 m. Posavec je nastupio i u skoku u vis gdje je osvojio sedmo mjesto sa 1,85 m. Natjecanje je obilje?io novim hrvatski rekordom skakač motke iz Osijeka, Ivan Horvat, preskočivši letvicu na visini 5,35 m!