Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Sara Tuksar brončana na PH za ml.junior(k)e u dvorani

Sara Tuksar brončana na PH za ml.junior(k)e u dvorani

Jednu medalju osvojili su međimurski atletičari na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske u dvorani odr?anom u Zagrebu u dvorani Zrinjevac. Uspjelo je to Sari Tuksar, s preskočenom visinom od 2,80 m u skoku s motkom. Odlične na 4. mjestu bile su Mateja Jambrović na 60 m, te Barbara Jambro?ić u bacanju kugle ......................................... Sara je tako na najbolji način popravila lo? dojam sa kadetskog prvenstva gdje nije uspjela preskočiti početnu visinu. Ovaj puta bila je odlična postigav?i i novi međimurski rekord u dvorani sa preskočenih 2,80 m. U kvalifikacijskoj utrci na 60 m nastupile su Mateja Jambrović i Kristina Dudek a u finale se plasirala Mateja sa četvrtim rezultatom dok je Kristina ostala bez finala na sedmom mjestu. U finalu Mateja potvrđuje četvrto mjesto sa 8,09 u konkurenciji sa mnogo starijim suparnicama. Novi osobni rekord ostvarila je Barbara Jambro?ić u bacanju kugle 4 kg prebaciv?i spravu preko 10,41 m. Barbara je bila na?alost četvrta samo korak do medalje. U kugli je nastupila jo? i Marta Gunc a u svom prvom nastupu za AK Međimurje zabilje?ila je osmo mjesto i rezultat 9,50 m. Odlično peta mjesta zauzeli su i Marija Hranilović u skoku u vis sa 1,55 m i Kristijan Bo?ić u troskoku sa 12,51. Ovo dvoje Podturenčana nije imalo sreće ostav?i zamalo bez medalje jer je Marija imala istu visinu kao i drugoplasirana a Kristijan je do posljednje serije bio na trećem mjestu koje je izgubio za samo četiri centimetra. Sedmo mjesto na 60 m osvojio je Monico Pongrac koji se također nije plasirao u finale za samo dvije stotinke.