Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Sini?a Goričanec prvak Hrvatske u krosu

Sini?a Goričanec prvak Hrvatske u krosu

Na subotnjem Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske u krosu koje se posljednjih nekoliko godina odr?ava u Sinju nastupilo je i troje međimurskih srednje i dugopruga?a. Najuspje?niji je bio Sini?a Goričanec, član AK Međimurje, koji potvrdio dominaciju u hrvatskom dugopruga?kom trčanju i pobijedio u juniorskoj konkurenciji. On je dionicu od 6 km istrčao za 19 minuta i 48 sekundi gotovo minutu ispred drugoplasiranog u uvoj utrci. Uspje?na je bila i Mirela Turk članica AK Mursko Sredi?će koja je u utrci juniorki na dionici duljine 3km bila druga s rezultatom 12 minuta i 27 sekundi..................................Na natjecanju u Sinju pod vodstvom trenera Aleksandra ?bulja bio je jo? i Zoran Vuk, AK Međimurje, koji je u konkurenciji mlađih juniora na 4 km osvojio deveto mjesto istrčav?i ovu dionicu za 14 minuta i 48 sekundi. Goričanec je na ovaj način zavr?io vrlo uspje?nu atletsku sezonu: osvojio je ukupno četiri zlatne medalje na Pojedinačnim dr?avnim prvenstvima kod juniora, dva puta je bio drugi na seniorskom dr?avnom prvenstvu a zabilje?io je i dva nastupa za juniorsku reprezentaciju Hrvatske. Do kraja sezone preostaje jo? ono najva?nije a to je nastup na Europskom prvenstvu u krosu koji se odr?ava za dva tjedna u ?panjolskom gradu Toro. Poziv za ovo natjecanje očekuje se idućih dana iz ureda Hrvatskog atletskog saveza.