Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Sjajna sezona za AK Međimurje

Sjajna sezona za AK Međimurje

2008. uistinu je bila sjajna sezona za atletičarke i atletičare AK Međimurje iz Čakovca. Na dr?avnim pojedinačnim prvenstvima osvojeno je čak 57 medalja od čega 14 zlatnih, 14 srebrnih i 29 brončanih, a ukupno je ostvareno 165 plasmana među osam najboljih u Hrvatskoj. Ekipna prvenstva također su bila vrlo uspje?na, osvojeno je osam plasmana među pet najboljih ekipa Hrvatske a najbolji su bili seniori osvajanjem drugog mjesta na ekipnom prvenstvu Hrvatske u krosu, te seniorke koje su na istom natjecanju bile treće. Najznačajniji ekipni rezultat u povijesti Kluba ostvaren je u Finalu KUP-a za seniorke i seniore na kojem je mu?ka ekipa osvojila pokal za drugo mjesto, a zajedno sa seniorkama koje su bile pete AK Međimurje u obje konkurencije osvojio je treće mjesto. U finalu kadetskog KUP-a kadetkinje su također bile odlične treće. Osim na dr?avnom natjecanjima na?i najbolji pojedinci nastupili su i za hrvatsku reprezentaciju i pritom ostvarili devet nastupa ...................................... Atletski klub Međimurje prema uspje?nosti spada među najbolje sportske kolektive u Međimurju a dokaz tome su nominacije za presdtojeći izbor najboljih sporta?a i ekipa Međimurje. U pojedinačnoj konkurenciji za najbolju sporta?icu nominirana je Marija Hi?man, najbolja atletičarka u Međimurju za 2008. godinu. Marija je sudjelovala kao članica reprezentacije na KUP-u Europe Bruno Zauli u ?tafeti 4 x 400 m, a bila je i treća na PH za seniorke na 400 m. U 2008. godini oborila je dva međimurska seniorska rekorda i to na 200m - 25,88 sekundi i na 400 m - 56,99. U konkurenciji ekipa u mu?koj konkurenciji nominirana je seniorska ekipa AK Međimurje koja je na Ekipnom prvenstvu Hrvatske u krosu osvojila drugo mjesto u utrci na 4000 m. Za ekipu su sudjelovali Sini?a Goričanec, Tomislav Pintarić, Mirko Hi?man i Aleksandar ?bulj. U konkurenciji ?ena za najbolju ekipu u Međimurju nominirane su također seniorke AK Međimurje koje su na istom natjecanju osvojile treće mjesto na 8000m. Trčale su u sastavu: Marija Hi?man, Martina Bezek i Mirela Turk. Po prvi puta Hrvatski atletski savez objavio je tabelu uspje?nosti atletskih klubova u Hrvatskoj temeljenu na broju osvojenih medalja, nastupa za reprezentaciju, organizacije natjecanja i dr. Na toj se tabeli AK Međimurje nalazi na devetom mjestu!