Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Vienna Indoor Gala, dvoranski miting, Beč 14.02.2015.

Vienna Indoor Gala, dvoranski miting, Beč 14.02.2015.

NINI DOB?A ZLATO NA 800 M

Vienna Indoor Gala, dvoranski miting, Beč 14.02.2015. - NINI DOB?A ZLATO NA 800 M

Seniorsko prvenstvo Hrvatske u dvorani u disciplinama trčanja na 400, 800, 1500 i 3000 m, odr?ano je u atletskoj dvorani Dushika Halle u Beču. Natjecanje pod nazivom Vienna indoor Gala zapravo je vrlo jak atletski međunarodni miting koji već godinama slu?i i kao dr?avno prvenstvo za Hrvatske atletičarke i atletičare koji se u ovim disciplinama ne mogu natjecati u Hrvatskoj, budući da kod nas nema atletske dvorane s kru?nom stazom. Probu za ovo natjecanje imali  su članovi AK Međimurje prije dva tjedna u istoj dvorani a ovom prilikom pokušali su ostvariti što bolje plasmane...

i upustiti se u borbu za osvajanje jednog od odličja. Najbolje se na ovom natjecanju snašla Nina Dobša koja je u utrci seniorki na 800 m osvojila u konkurenciji hrvatskih trkačica prvo mjesto i postala dr?avnom seniorskom prvakinjom u ovoj disciplini. Nina je u potpunosti odradila taktiku trenera ?bulja za ovu utrku i s novim osobnim rekordom osvojila prvo mjesto ispred Anamarije Petters iz AK Agram Zagreb. Pettersova je inače hrvatska reprezentativka i trkačica s mnogo boljim rezultatom, no kako  nije trčala u istoj skupini s Ninom, loše je procijenila tempo trčanja pa se na kraju morala zadovoljiti drugim mjestom. Drugi naš predstavnik koji se okitio medaljom, Martin Srša. također je trčao utrku na 800 m u kojoj je osvojio drugo mjesto. Martin je zbog loše skupine u kojoj je morao sam voditi utrku ponovo bio blizu norme za EP u Pragu. Sljedeću priliku za taj pothvat imat će već iduće subote u Istanbulu gdje će nastupiti na Balkanskom dvoranskom prvenstvu. I ostali naši natjecatelji završili su svoje nastupe s vrijednim rezultatskim ostvarenjima. Tako je Filip Turk  istrčao osobni rekord i u konkurenciji seniora za Prvenstvo Hrvatske osvojio šesto mjesto, Filip Peras i Ivan Janušić na 400 m bili su osmi i deveti  a Lara Rojko  i Tajana ?idov u istoj su disciplini osvojile peto i šesto mjesto. Na mitingu su na  800 m u mlađim kategorijama nastupila vrlo uspješno još dvojica atletičara. Lovro ?bulj u kategoriji mlađih kadeta osvojio je prvo mjesto i posebnu nagradu organizatora dok je David Verli u konkurenciji s mlađim juniorima bio odličan drugi.

REZULTATI: Seniori : 400 m: 8. Filp Peras 54,00 9. Ivan Janušić 54,72; 800 m: 2. Martin Srša 1:53,74 6. Filip Turk 2:02,79; seniorke: 400 m: 5. Lara Rojko 1:00,54 6. Tajana ?idov 1:00,94; 800 m: 1. Nina Dobša 2:20,88 ml. juniori: 800 m: 2. David Verli 2:12,50 ml. kadeti: 800 m: 1. Lovro ?bulj 2:22,77