Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Sedam medalja na kadetskom PH u dvorani

Sedam medalja na kadetskom PH u dvorani

Ako se po jutru dan poznaje onda će članovi AK Međimurje u 2008 godini nadma?iti 2007. prema broju osvojenih medalja na dr?avnim prvenstvima jer već nakon samo dva natjecanja osvojeno je osam medalja. Nakon srebrne medalje Sini?e Goričanca sa seniorskog PH u Beču ovaj puta u Zagrebu je na dvoranskom PH za kadete osvojeno čak sedam medalja ......................... Nitko se od na?ih mlađih i starijih kadeta i kadetkinja nije okitio zlatom ali je zato osvojeno pet srebrnih i dvije brončane medalje. Srebrne medalje osvojili su Luka Kozar kod ml. kadeta i to u skoku u dalj sa 5,05m i skoku u vis sa preskočenih 1,43m, Ivan Kraljek kod kadeta na 60 m sa 7,60 sek. (u kvalifikacijama 7,56), Mateja Jambrović na 60 m za mlađe kadetkinje sa 8,39 sek. i Marija Hranilović u visu za kadetkinje sa 1,55m. Treće mjesto osvojila je Kristina Dudek na 60 m za kadetkinje sa 8,19 i Sara Tuksar na 60 m prepone sa 10,02 sek. Svi spomenuti rezultati bolji su ili na razini osobnih rekorda i to već sada u zimskom periodu. Odličan rezultat uz već osvojene medalje ostvarile su u skoku u dalj Kristina Dudek sa 4,96m, Mateja Jambrović sa 4,72 ?to su i njihovi osobni rekordi. S novim osobnim rekordima u skok u udalj iz Zagreba su se vratili i Erika Frančić sa preskočenih 4,46m, ?aklina Pongrac sa 4,26m i Ivan Blagus sa 4,66m. Na natjecanje su osim atletičara u Zagreb putovali treneri Aleksandar ?bulj i Dejan Dokleja, a sigurno putovanje o svojem tro?ku osigurala je tvrtka Vigma iz Preloga. Atletičari Nedeli?ća također su uspje?no nastupili na natjecanju. Osvojili su tri medalje od čega dvije zlatne. Prva je u bacanju kugle za kadetkinje bila Ema Plavljanić sa 10,55m, Dario Lesar je bio najbolji u skoku u vis za ml. kadete sa 1,56m a treće mjesto osvojila je Lea Horvat u bacanju kugle za kadetkinje.