Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Kvalifikacije KUP-a za junior(k)e u Čakovcu

Kvalifikacije KUP-a za junior(k)e u Čakovcu

U subotu i nedjelju 2. i 3. rujna u Čakovcu su u organizaciji AK "Međimurje" odr?ane kvalifikacije KUP-a Hrvatske za junior(k)e. Prvog dana u subotu istakli su se odličnim plasmanima Sini?a Goričanec koji je rutinirano pobijedio na 5000 m te Darko Matulin drugim mjestom na 100 m. Odličan nastup te nove osobne rekorde na 400 m ostvarili su Mirko Hi?man sa 51,77 trećim mjestom te Matija Kikelj na ?estoj poziciji sa 52,94, a treće mjesto osvojio je i Sa?a Jambro?ić u bacanju kugle. \r\nDrugog dana odličan plasman na drugo mjesto sa novim međimurskim rekordom ostvario je Sa?a Jambro?ić u bacanju diska te?ine 1,75 kg. Sa?a je spravu bacio do 49,40 i pritom bio iza Marina Premerua a ispred Nikole Ki?anića obojice sudionika nedavno odr?anog Svjetskog juniorskog prvenstva u Pekingu. Drugo mjesto osvojio je i Sini?a Goričanec sa solidnih 9:11,38 na 3000 m te ujednačena i borbena ?tafeta 4 x 400 m u sastavu Matija Kikelj, Dino Juričan, Emil Plavljanić i Mirko Hi?man stigav?i na cilj odmah iza zagrebačke "Mladosti" sa solidnim rezultatom - 3:39,54. Finale KUP-a odr?ati će se idućeg vikenda u Zagrebu u organizaciji AK Dinamo-Zrinjevac kada se ponovo očekuju ovakvi izvrsni plasmani članova AK Međimurje.