Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti PPH u vi?ebojima, Čakovec 14.-15.05.2016.

PPH u vi?ebojima, Čakovec 14.-15.05.2016.

MEĐIMURCIMA SEDAM MEDALJA

PPH u vi?ebojima, Čakovec 14.-15.05.2016. - MEĐIMURCIMA SEDAM MEDALJA

Dr?avno prvenstvo u višebojima odr?ano je u Čakovcu proteklog vikenda, a na ovom iznimno značajnom natjecanju za razvoj atletskog sporta sudjelovalo je 150 najsvestranijih atletičarki i atletičara Hrvatske iz 25 klubova. Natjecanje je bilo otvorenog tipa pa su uz hrvatske natjecatelje koji su se za medalje borili u šest starosnih kategorija, sudjelovali izvan konkurencije i natjecatelji iz Slovenije i BiH.Ovo zahtjevno i maratonsko natjecanje koje je trajalo puna dva dana organizirao je Atletski klub Međimurje iz Čakovca, dok su isto tako zatjevan i mukotrpan posao suđenja odradili članovi Zbora atletskih sudaca Međimurja koji su po vrlo lošem vremenu besprijekorno obavili svoj posao. Osim uspješne organizacije na istoj razini su bili i domaći atletičari iz međimurskih atletskih klubova AK Međimurje i AK Mursko Središće koji su u jakoj konkurenciji osvojili čak sedam medalja. Članovi AK Međimurje su se na postolje penjali šest puta, a najsjanije odličje osvojila je Karla Dujić koja je u sedmoboju za juniorke pobijedila s 3729 bodova. Karla je u svim disciplinama ostvarila dobar učinak pa je tako u skoku u dalj preskočila 4,59 m, u skoku  uvis 1,46 m, u trčanju na 200 m 27,79 sek, na  800 m 2:28,01, u utrci na 100 m s preponama 17,48 te bacanju kugle 7,75 m i bacanju koplja 26,47 m. Srebrnu medalju u desetoboju za juniore osvojio je Ivan Toplek osvojivši 3857 bodova, a u istoj kategoriji treći je bio Sven Todorović koji je najviše bodova osvojio u bacanju diska te?ine 1,75 kg kojeg je dobacio do novog osobnog rekorda od 58,45 m i rezultata boljeg od norme za juniorsko Svjetsko prvenstvo u toj disciplini. Brončane medalje za AK Međimurje još su osvojili Lucija Đaković, s ovojenih 3127 bodova u šestoboju za kadetkinje, Matija Novak u petoboju mlađih kadeta s 1938 bodova i Nino Rojko u troboju limača s 615 bodova.AK Nedelišće i AK Mursko Središće osvojili su po jednu medalju i to Roko Farkaš iz Nedelišća koji je u troboju za limače bio srebrni sa 715 bodova te Tena Marodi iz Murskog Središća koja je u konkurenciji limačica u troboju osvojila 806 bodova. Vrlo blizu medalje bio je i David Verli koji je uspješno nastupao u desetoboju za mlađe juniore osvojivši s 4737 bodova 4. mjesto te troje natjecatelja koji su osvajali šesta mjesta: Leon Babić u konkurenciji kadeta u šestoboju Nika Jambošić članica AK Mursko Središće i u konkurenciji ml. kadertkinja te Domagoj Vučenik u konkurenciji limača. Na natjecanju je oboren i jedan dr?avni rekord i to onaj u sedmoboju za mlađe juniorke, a rekord koji sada iznosi 4945 bodova oborila je Dolores Ćosić, članica AK Sveti Vid iz Vrbovca.